Jailbreak ne işe yarar ?

Apple cihazlarınızda normalde kullanamadığınız birçok özel uygulamayı yükleyip kullanmanıza olanak sağlayan Jailbreak, Apple iphone ve iPad cihazlar için telefon işletim sistemini hackleme işlemidir. Jailbreak yapılmış iphone veya iPad cihazınızda, sadece casus yazılım uygulamasını kullanmak için değil alışılmışlığın dışında menüler ve ikonlar yapmak gibi kişiselleştirme işlemleri yapabilirsiniz.

Birçok İphone kullanıcısı Jailbreak uygulamasını zararlıymış gibi anlatsa da, Apple bile Jailbeak uygulamasını takip etmektedir, şöyle ki; önceki İOS sürümlerinde video görüşmesi yapılan FaceTime uygulaması yoktu ve bu uygulama tamamen Jailbreak uygulamasıydı. Apple bunu göz önünde bulundurarak son sürümlere FaceTime uygulaması getirmiştir, bu sadece örneklerden bir tanesi.

Casus telefon yazılımı ve birçok uygulamayı iPhone cep telefonununda kullanabilmeniz için gerekli olan jailbreak uygulamasını tereddütsüz yükleyebilir ve kullanabilirsiniz.

JailBreak İşlemi Nasıl Yapılır?

Takip edeceğiniz telefona jailbreak yapmadan önce cihazda ki bilgilerin iTunes aracılığıyla bir yedeğini alın. Jailbreak aracını;

Bilgisayarınız Windows işletim sistemi ise buradan

MAC kullanıyorum diyorsanız buradan kolayca indirin.

Jailbreak dosyasını indirdikten sonra, iPhone veya iPad cihazınızı usb kablosuyla bilgisayara bağlayın ve indirdiğiniz Jailbreak uygulamasını açın.

Açılan uygulamada bulunan siyah düğmeye tıklayın ve ardından iPhone telefonun menüsünden Ayarlar >Genel>Tarih ve Saat ayarlarından otomatik ayarla seçeneğini iptal ederek yüklemenin sorunsuz yapılabilmesi için tarihi bulunduğunuz tarihten 1 yıl sonrasına ayarlayın.

Telefonun uygulama menüsünde bir Pangu logosu olduğunu göreceksiniz, Pangu ikonuna dokunun.

iPhone telefonunun veya iPad in geri kalan işlemi otomatik olarak tamamlamasını bekleyin.

Bu işlem tamamlandığında iPhone uygulama menüsüne Cydia ikonun geldiğini göreceksiniz. Jailbreak işleminiz tamamlanmıştır.